Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 28. března 2023 Soňa

Zamyšlení se nad ruským "medvědem"

8. 02. 2023 11:39:36
Dostal jsem zajímavou reakci na můj předchozí článek. Tuto fotografii mohutného ruského medvěda, se kterým si není radno zahrávat. Je ale opravdu onen "medvěd" takto skutečně medvědí?

Medvěd je zde znázorněn špatně. Měl by tam být znázorněn na čínském vodítku, jelikož se čím dál tím více dostává do vlastnictví a područí Číňanů.

Medvěd by neměl být znázorněn takto tlustý a mohutný, jelikož se 150 miliony obyvateli vykazuje stejné HDP jako Itálie, jež má pouhých 59 milionů obyvatel (a to jí to HDP tahají dolů ty chudé regiony na jihu). Medvěd se čím dál tím více úrovní HDP spíše blíží Nizozemsku, co má dokonce pouze 17 milionů obyvatel.

Medvěd ani nedisponuje adekvátní infrastrukturou. Měl by mít dálnice, skoro žádné nemá. Měl by mít rozsáhlou síť nejen kvalitních dálnic, ale i kvalitních silnic. Úplně tomu tak není. Medvěd má katastrofický stav venkova a malých měst - chudé, bez perspektivy vývoje, zanedbané. Středně velká města taky nejsou žádná hitparáda. Medvěd se evropským státům vyrovná jen ve velkých městech.

Je to celkem zvláštní, protože medvěd těží snad všechno, co se těžit dá. Otázkou tedy je, kam jdou ty peníze, když nejdou do investic a do toho, aby se ta země nějak adekvátně rozvíjela a posunula. No asi odpověď známe. Tyto finance se nacházejí v jachtách, bytech, domech, luxusních vozech atd. na onom "prohnilém Západě," v oné "prohnilé Evropě," kam z nějakého důvodu příslušníci medvěda posílají své potomky, jelikož jsou si vědomi, že na onom Západě a v Evropě jsou dobré školy a že ruské školy z nějakého důvodu takovýto zvuk nemají.

Medvěd není schopen, z důvodu systému, přijít s nějakým know-how. Medvěd není schopen, i když má snad všechny suroviny, sám vyrábět pokročilou technologii a technologicky pokročilé výrobky. Je je tedy nucen nakupovat z Číny. Prakticky už jen z Číny, na které se stává čím dál tím více nejen hospodářsky závislým. To Čína medvědovi dováží ty důležité komponenty snad do všeho.

Samozřejmě to jde i druhým směrem. To, co medvěd vytěží, již skoro nikdo nechce. A to z důvodu chování a zahraniční politiky medvěda, Od medvěda to všechno koupí již pouze Číňan, nebereme-li v potaz středoasijské republiky. To závislost medvěda na Číňanovi ještě více prohlubuje. Medvěd musí jít zcela politicky ve šlépějích Číny, aby Číňan od něho vůbec něco koupil. Aby od něho to všechno nepřestal kupovat.

Čína již skupuje velkou část Ruska. Zejména v asijské části. Rusko je odsouzeno k tomu stát se levnou montovnou Číny, kde stále bude mzda okolo 13-15 tisíc Kč měsíčně. Za ceny ne příliš nižší než u nás. Medvěd také bude muset kupovat čínské výrobky, protože sám je nebude schopen vyrobit. S touto ekonomikou, kde sice žije 150 milionů obyvatel, ale bude to jaksi vykazovat ekonomickou sílu někde mezi Nizozemskem a Itálií, nebude mít onen medvěd schopen mít nějakou armádu, co by odpovídala skutečné velmoci. Což vidíme i nyní. K tomu si přidejme i to, že i tam jsou lidově řečeno rozkrádačky.

Sice BRICS má potenciál. Jenže v rámci tohoto bloku to jsou Brazílie, Indie a Čína. Rusko by radikálně muselo změnit systém a své pozice.

Nyní u medvěda panuje jakýsi mafiánsko-kleptokratický režim, jenž svou legitimitu čerpá ze své šíleně tradicionalistické a nacionálně-šovinistické ideologie, z onoho vypjatého ruského nacionalismu, tradicionalismu (tzv. hradba proti dekadentnímu Západu a šedi globalizace), odvoláváním se na pravoslaví (přitom tam jsou i muslimské republiky, kde islám získává čím dál tím větší úlohu a islám v Rusku čím dál tím více roste) a jakési ideologie, která Rusku předurčuje hrát prim v celém slovanském a pravoslavném světě, kdy jazykově příbuzné národy jsou označeny za pouhé větve ruského národa, co nemají právo na vlastní spisovný jazyk a zcela svébytnou národnostní identitu (Bělorusové, Ukrajinci atd.). Jde tam i o to, že by se v těchto státech mohlo ukázat, že to jde i v rámci tohoto prostoru dělat i jinak.

Legitimita i tak nestačí. A tak onen medvěd potlačuje občanskou společnost, skutečná opoziční média a skutečné opoziční strany. Pluralitní systém u medvěda ve skutečnosti neexistuje a svoboda slova u něho je v troskách. Odpůrci padají z oknen, "náhodou" se u nich najdou drogy, jsou obviněni z vymyšlených činů. A při tomto se stále krade na všech politických, státních a úřednických úrovních. Tento mafiánsko-kleptokratický moloch jede dál. A stává se čím dál tím více kolonií Číny.

Autor: Adam Filák | středa 8.2.2023 11:39 | karma článku: 17.27 | přečteno: 380x

Další články blogera

Adam Filák

Sto let od obsazení Hatě a Píště Československem

Je to přesně 100 let, co československá vojska bez plebiscitu obsadila obce Hať a Píšť. Do té doby tvořící součást okresu Ratiboř v německém Horním Slezsku.

16.3.2023 v 13:48 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 444 | Diskuse

Adam Filák

Kadyrov spasitel?!!

Po Ukrajině prý přijde na řadu Polsko. Ano, denacifikace Polska samozřejmě přijde. Musí! Nacisti a satani to jsou. Ano, samozřejmě přijde i desatanizace. Za účelem rozbití Polska vytáhl Ramzan slezskou kartu.

7.2.2023 v 13:02 | Karma článku: 17.32 | Přečteno: 555 | Diskuse

Adam Filák

Čeští nacionalisté křičí! Opět.

Jedna facebooková stránka propagující historii Ostravy se rozhodla prodávat trika s historickým zpodobněním Ostravy a nápisem „Mährisch Ostrau.“ Hysterické reakce Čechů (?) přišly záhy.

1.2.2023 v 13:16 | Karma článku: 22.38 | Přečteno: 878 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Michael Pálka

Kalousek se "zlatým citronem" v televizi Barrandov...

Dva pánové vysokých postav, jeden z nich nositel negativní ceny "zlatý citron", majitel televize Barrandov a také majitel miliardy českých valut a jistě ostatních měn, jak píše občas pravdivě český tisk, Jaromír Soukup.

28.3.2023 v 18:30 | Karma článku: 11.03 | Přečteno: 184 | Diskuse

Radomil Bábek

Čím se živí propaganda? Přece lidmi!

Co je příčinou toho, že se stát, tedy politici ovládající stát, domůže takového vlivu, že občané uvěří každé i sebevětší lži? Státní propaganda, cesta do socialismu.

28.3.2023 v 12:30 | Karma článku: 8.73 | Přečteno: 188 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Důkaz české omezenosti

Skotsko bude mít premiérem muslima. A někteří Češi s tím mají problém Použil jsem budoucí čas, protože v době, kdy tento článek vznikal (28. 3. dopoledne) skotský parlament „Holyrood“ ještě nezasedal.

28.3.2023 v 11:03 | Karma článku: 10.37 | Přečteno: 499 | Diskuse

Jan Bartoň

Rakušan si plat zaslouží!

Vít Rakušan se rozhodl rázně se vypořádat s tématem zastropování platů politiků. On si plat zaslouží a s ním jistě i jeho „kámoš“ Ivan Bartoš.

28.3.2023 v 8:30 | Karma článku: 37.86 | Přečteno: 1083 | Diskuse

Michal Sabó

USA v plamenech: Rusko vítězí aneb poluce na sovětský způsob

O víkendu se zhrozil celý svět, když Rusko oznámilo rozmístění atomových zbraní v Bělorusku. Máme se opravdu bát nebo je to jen ukázka ruského anachronismu???

28.3.2023 v 7:19 | Karma článku: 22.71 | Přečteno: 509 | Diskuse
Počet článků 12 Celková karma 16.66 Průměrná čtenost 2652

Zajímám se o historii, historickou architekturu a politické dění. Baví mne cestování, poznávání a prozkoumávání měst. Svou pozornost soustřeďuji rovněž na současné válečné konflikty, zejména na Blízkém východě. Jsem pravicový konzervativec. Taktéž se hrdě hlásím ke Slezsku - historickému území většiny mých předků. Bakalářské vzdělání jsem získal v dvouoboru Politologie a Mezinárodní vztahy na FSS MU v Brně. Nyní studuji magisterský obor Politologie na FSV UK v Praze. Jsem editorem několika facebookových stránek propagující slezskou a hlučínskou identitu. Matka slezsko-německého původu (3/4 předků z Hlučínska, 1/8 ze Sudet a 1/8 z Bohumínska a Těšínska, přičemž "neprajzská větev," avšak rovněž německá, se na Hlučínsko přistěhovala v roce 1926). Otec "Čech" (1/2 předků z Valašska, 1/4 z Francie, 3/16 z Bohumínska a Těšínska a 1/16 z Haliče).

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...